قهوهقهوه اسپرسو

خرید دانه قهوه اسپرسو آفریقا

خرید دانه قهوه از جمله قهوه اسپرسو آفریقا برای بسیاری از مصرف کنندگان دغدغه هایی را یه همراه دارد. با مطالعه این متن بخشی از ابهامات برای مصرف کنندگان برطرف می شود.
بدیهی است که آفریقا قاره ای است بزرگ و کشت قهوه در اکثر کشورهای این قاره یک صنعت دیرینه محسوب می شود ولی آنچه که موجب پدید آمدن گونه های مختلف قهوه شده همین زادگاه های مختلف است. از لحاظ متد کشت قهوه، تقریبا همه کشورهای آفریقایی، یکسان عمل می کنند.

قهوه آفریقا بخاطر جرم متعادل و یکسان دانه ها همراه با اسیدیته بالا و طعم شیرین و عطر تند و ماندگار آن در دنیا شناخته شده است . هنگام خرید دانه قهوه اسپرسو آفریقا باید این نوع قهوه را با توجه به ذائقه خود انتخاب نمایید .

به دلیل متفاوت بودن شرایط آب و هوایی در مناطق مختلف آفریقا طعم و عطر قهوه در کشورهای مختلف آن کمی متفاوت است .برخی از این کشورها را در این نوشتار مورد توجه قرار داده ایم.

فرهنگ دیرینه و مقتدر تولید و مصرف قهوه چیزی عجیب و ناآشنا نیست و در اتیوپی بیش از 1000 نوع گونه وجود دارد. به دلیل اینکه اتیوپی قهوه تولیدی خود را به دو روش مرطوب و طبیعی (سنتی ) تولید می کند ، شاخص طعم در آن می تواند متفاوت باشد .

قهوه کنیا بدلیل غلظت آن شناخته شده است و اغلب دارای ترکیب اسیدیته تیز و میوه ای با جرمی سنگین است . قهوه ای نسبتا گرمسیری با کیفیت بسیار بالا .

در رواندا ، نوع قهوه بوربون رایج است . که به دلیل غلظت ، اسیدیته بالا و متعادل بودن آن ، شهرت دارد . این قهوه اغلب طعمی شیرین با ته مزه گل های مرکبات دارد . قهوه رواندا همچنین به دلیل مزه یکدست و خامه آن نیز محبوبیت دارد .

قهوه بوروندی معمولا به دلیل شباهت آب و هوایی با قهوه رواندا که همسایه آن است مقایسه می شود . قهوه بوروندی درخشان و پرانرژی همرا با ته مزه میوه های قرمز مانند انواع توت ها و مرکبات است .

انتخاب و خرید دانه قهوه اسپرسو مورد نظر

آنچه که هنگام خرید دانه قهوه اسپرسو آفریقا مهم است شناخت ذائقه و انتظارتان از قهوه ای است که تمایل دارید بنوشید .

اینکه هدفتان از نوشیدن قهوه چیست در خرید دانه قهوه اسپرسو آفریقا نیز تأثیرگذار است .

در واقع اگر تمایل به نوشیدن یک قهوه آرامش بخش دارید نباید از قهوه کنیا استفاده کنید.

اگر دارای مشکلات یا بیماری های قلبی و عروقی هستید بهتر است از قهوه رواندا یا بوروندی خریداری ننمایید.

خرید دانه قهوه اسپرسو آفریقا نیاز به توجه و شناخت زیادی از انواع مختلف قهوه آفریقایی و همچنین انتظار شما از قهوه دارد .

پس بهتر است حتما قبل از خرید دانه قهوه اسپرسو آفریقا ، اطلاعاتی در مورد نوع قهوه مناسب خود جمع آوری کنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا